بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 3 بهمن 1399
بروز شده: 2 بهمن 1399
 
  کد خبر: 9904       تاریخ انتشار: 7 آذر 1398 - 1 ربيع الثاني 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
درباره اوضاع زندان های مغرب باید تحقیقات بین المللی صورت گیرد


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) درباره وضعیت و شرایط اسفبار زندان های کشور مغرب بیانیه ای صادر کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» اخیراً به اظهارات و اسناد و داده هایی دست یافته است که از اوضاع مخاطره آمیز و فاجعه بار بازداشت شدگان در زندان های کشور مغرب حکایت دارد که در حدّ جرایم ضد انسانی است. بنابراین، سازمان یادشده دعوت می کند که تحقیقاتی بین المللی و بی طرفانه و منصفانه صورت گیرد تا حقیقت این داده ها و اظهارات برای افکار عمومی روشن شود.

بر پایه گزارش های به دست آمده بیش از 4600 تن از زندانیان این کشور از عقب ماندگان و بیماران روانی هستند که حاکمیتِ مغرب آنان را بر اساس اتهامات سیاسی بازداشت کرده است و در حال حاضر هزاران شهروند مغربی بدون هیچ جرم یا محکومیت قانونی به ستم و ظالمانه در بازداشت به سر می برند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر آن است که اگر این داده ها و گزارش ها درست باشد، از وجود وضعیت خطرناکی در پرونده حقوق بشری در پادشاهی مغرب حکایت داشته و پیامدهای خطرناک تری نسبت به وضعیت کلی صلح و مسائل اجتماعی داخلیِ کشور مغرب را در پی خواهد داشت.

از آن جایی که چنین وضعیتی نشان دهنده نقضِ آشکار و بی پروای حقوق بشر است، بایسته و شایسته است که بدون فوت وقت و خیلی سریع راهکاری قانونی اتخاذ شود تا از این رهگذر مرتکبان این جنایت به دادگاه های جنایی سپرده شوند تا حقوق قربانیان یادشده استیفا شود.

در پایان این بیانیه آمده است: از نظر این سازمان و با توجه به اهمیت گزارش های یادشده و وخامت موضوع نهاد بین المللی حقوق بشر و هیئت عمومی سازمان ملل متحد باید طی اقداماتی شفاف و روشن و بدون ابهام و عادلانه حقایق را برای افکار عمومی روشن کرده و وقایع پشت پرده ای را که در زندان های کشور مغرب رخ می دهد به اطلاع جهانیان برسانند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG