بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 8 بهمن 1399
بروز شده: 8 بهمن 1399
 
  کد خبر: 9937       تاریخ انتشار: 19 آذر 1398 - 13 ربيع الثاني 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
سران و حاکمان کشورهای خلیج فارس اختلافات خود را کنار بگذارند


در آستانه اجلاس سران کشورهای خلیج فارس که در روز نوزدهم آذرماه سال جاری در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار خواهد شد سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خدای متعال فرموده است: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛ و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید».

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» اجلاس آینده رهبران و سران خلیج فارس را که در ریاض برگزار خواهد شد زیر نظر دارد و امیر و رؤسای شرکت کنندگان در این اجلاس راهکارها و دستاوردهایی ارائه دهند که از رهگذر آن اختلافات کنار گذاشته شود و همگان برادرانه و دوش به دوش و همراه و همصدا فعالیت کنند.

سازمان جهانی نفی خشونت بر آن است که اوضاع سیاسی و اقتصادی و اجتماعی می طلبد و حکم می کند که رهبران کشورهای خلیج طرحی صلح جویانه و جامع و همه جانبه و همسو و در سطح مسئولیت های هدف دار ارائه دهند که امنیت ملت های خود و کشورهای منطقه را تأمین کند. دیگر بایسته ای که از شرکت کنندگان در این اجلاس انتظار می رود تلاش در راه گستراندن صلح داخلی و جهانی می باشد و لازمه آن کوششِ پیراسته از اغراض و شائبه ها در اصلاحات سیاسی و اقتصادی می باشد که مقتضای این برهه زمانی است.

سازمان جهانی نفی خشونت در ادامه بیانیه خود آورده است: حجم چالش ها و خطرهای ناشی از منازعات سیاسی میان کشورهای منطقه باید مورد توجه قرار گیرد. وانگهی بحران های داخلیِ جاری در برخی کشورها امنیت ملت های منطقه را به طور کامل تهدید می کند و نباید از کنار آن گذشت و آن را نادیده گرفت. از این رو باید بدون از دست دادن فرصت آتش این فتنه ها را خاموش کرد و منازعات را کنار گذاشت و در راه تأمین و تضمین امنیت و صلح و ثبات اجتماعی با تمام تلاش و قدرت کوشید.

در پایان از خدای متعال مسألت داریم که به لطفش جامعه بشری، به ویژه ملت های کشورهای اسلامی و کشورهای عربی را از امنیت و صلح برخوردار فرماید، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG