بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 3 بهمن 1399
بروز شده: 2 بهمن 1399
 
  کد خبر: 9947       تاریخ انتشار: 20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی حقوق بشر:
باید پرونده حقوق بشر را از کشاکش سیاسی دور داشت


در آستانه روز جهانی حقوق بشر، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه جهانی روز جهانی حقوق بشر را گرامی می دارد، چراکه پذیرفته شدن و تعیین این روز از سوی سازمان ملل متحد، از تمام نظام های سیاسی، سازمان های انسانی و گروه ها و افراد با هر گرایش و باورهای فکری می خواهد از نقض حقوق مادی و معنوی انسان ها خودداری کنند.

علی رغم اینکه اجماعی جهانی بر ضرورت و بایستگی اجرایی کردن مقررات آن سازمان وجود دارد، اما افراد بسیاری از ایجاد رخنه در آن و کشاکش های سیاسی در ارتباط با آن شکایت دارند و به این رفتارها معترض هستند و اینکه در موارد بسیاری راهکارها و اهداف مشکوکی در این راه دنبال و اعمال می شود که مُحق تر بودن انسان رعایت نمی شود؛ امری که طبقه ها و بخش ها و جوامع و ملت های بزرگی را دچار رنج و محنت کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بر پایه رخدادها و اسناد و داده ها روشن می شود که کشورهایی از بنیانگذاران جهانی حقوق بشر وظیفه خود را در این زمینه نادیده گرفته اند و نسبت به آنچه که برخی رژیم ها و حکومت ها در حق ملت های خود روا می دارند رویه تعارفات سیاسی و چشم پوشی در پیش گرفته اند و فراتر اینکه کشورها و رژیم هایی که حقوق بشر را نادیده گرفته و زیر پا می گذارند از سوی قدرت بزرگ حمایت می شوند.

این در حالی است که ملاحظه می شود پرونده حقوق بشر را فرصت طلبانه و با انگیزه و هدف های شوم و پلیدی به منظور متزلزل کردن و برآشفتن ثبات برخی کشورها به حسب تمایل و خواسته و سیاست های خود بایکوت کرده و نادیده می گیرند. در این معنا مثال ها و موارد آن برای ناظران دور و نزدیک روشن و آشکار است.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از جامعه جهانی و شورای جهانی حقوق بشر می خواهد این رفتار خطرناک در وظیفه مجریان را شناخته و بازشناساند و تعارفات و کنار آمدن های برخی از کشورها با هزینه و قربانی شدن حقوق بشر را اعلام و وظیفه این کشور را به آنان گوشزد کنند. ملزم کردن آنان به پایبندی به مسئولیت قانونی و اخلاقی که بر عهده دارند و فعالیت برای ترسیخ و نهادینه کردن قوانین مرتبط با مسأله حقوق بشر و مصوبات مورد توافق مرتبط دیگر بایسته در این زمینه می باشد.

فراموش نکنیم شماری از کشورهای خاورمیانه و آسیایی متأسفانه و دردمندانه در برابر انظار جهانیان، عرصه نقض آشکار حقوق بشر هستند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG