بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 3 بهمن 1399
بروز شده: 2 بهمن 1399
 
  کد خبر: 9966       تاریخ انتشار: 25 آذر 1398 - 19 ربيع الثاني 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
نسبت به تصمیم گیری های بین المللی در خصوص مهاجران تجدیدنظر شود


به مناسبت روز هجدهم ماه دسامبر (27 آذرماه) روز جهانی مهاجران، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای در خصوص مصوبات و تصمیم گیری های مرتبط با مهاجران صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: قوانین بین المللی یکی از حقوق مهم انسانی را تضمین کرده که همان حق مهاجرت است. این حق، روزنه و راه برون رفتی است که خطرها را دفع و زندگی محترمانه را تأمین و تضمین می کند و انسان مهاجر را از حمایت های درمانی و آموزش مناسب برخوردار می نماید.

از این رو جامعه جهانی به این توافق و تفاهم رسیده که نظر به اهمیت موضوع، باید زمینه را برای مهاجرت های مشروع (قانونی) فراهم کند و در راه یاری رسانی بایسته و مطلوب، بدون در نظر گرفتن نژاد و قومیت و وابستگی دینی و مذهبی پناه جویان بکوشد.

همزمان با تحولاتی که در برخی کشورها به وجود آمده و افت سطح امکانات که سلامت و امنیت بسیاری از مردم را در عرصه امنیت و داشتن زندگی قابل قبول با مشکل مواجه کرده است، حق مهاجرت به راهکار و ابزاری برای صدها هزار انسانی بدل شده است که جویای زندگی بهتری هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: منازعات و نبردهای مسلحانه، عملکرد رژیم های سرکوبگر و مستبد و حوادث طبیعی ناشی از تغییرات آب و هوایی نقش بسزایی در بالا رفتن میانگین آمار مهاجران، به ویژه مهاجرانی از خاورمیانه و کشورهای آفریقایی داشته است. ساکنان این مناطق به امید یافتن کشوری که ابتدایی ترین و ساده ترین عناصر و نیازهای زندگی از دست رفته آنان را تأمین کند، گزینه مهاجرت و ترک سرزمین خود را برگزیده اند.

همان گونه که همگان می دانند، علی رغم سختی ها و مشکلات و خطرهایی که پیش روی مهاجران قرار دارد، آنان به قصد رفتن به اروپا و آمریکا ترک وطن می کنند. بر پایه توافق های بین المللی، کشورهای پیشرفته باید و باید تمام راه ها و وسایل رسیدن مهاجران را به مقصد و کشور هدف فراهم نمایند و زمینه و فرصت برخورداری زندگی آبرومندانه را برای آن ها تأمین کنند و از بروز برخی رفتارهای نژادپرستانه که بعدها مهاجران با آن روبرو خواهند شد، جلوگیری نمایند.

در روز هجدهم ماه دسامبر، روز جهانی مهاجران، جامعه جهانی باید با تلاش و کوشش همه جانبه عوامل و عللی را که پناه جویان را به مهاجرت و ترک خانه و کاشانه شان وا می دارد از میان بردارند و با اتخاذ تصمیماتی حقیقی برآمده از خاستگاه انسانی برای کمک به اسکان آن ها در کشورهای اصلی شان، به ویژه در زمینه مسائل سیاسی و اقتصادی تدبیری مفید و مؤثر بیندیشند و مشکلاتی را که مهاجران را به ترک سرزمین خود وادار می کند برطرف نماید، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG